tel
602 42 77 54
662 13 37 55
CYKLINOWANIE-RENOWACJA PODŁÓG
REALIZACJE
KOLEKCJA

CYKLINOWANIE-RENOWACJA PODŁÓG

Cyklinowanie - renowacja podłóg – cyklinowanie parkietu maszyną szlifującą – cykliniarką.
Ma na celu zdarcie wierzchniej – zniszczonej warstwy drewna. Po wstępnym cyklinowaniu grubymi gradacjami papierów ściernych (wyprowadzeniu płaszczyzny P24-P60 i usunięciu starej powłoki) wykańcza się powierzchnię celem osiągnięcia wymaganej gładkości (P60-P100).
Po szlifowaniu cykliniarką następuje kolejny etap cyklinowania – polerowanie. Maszyna wolnoobrotowa szlifuje powierzchnię drewna siatkami ściernymi o gradacji od 120 do 220. Do obróbki brzegów płaszczyzny używane są szlifierki krawędziowe, nazywane również brzegowymi.
Między operacjami cyklinowania (zazwyczaj po wyszlifowaniu papierem o gradacji 60) stosuje się w razie konieczności wypełnianie szczelin między klepkami podłogi mieszaniną płynu do wypełnień na bazie żywic i pyłu drzewnego z wyszlifowanej podłogi. Proces ten nazywany jest szpachlowaniem parkietu.
Zwykle po cyklinowaniu podłogę się lakieruje, przeprowadza olejowanie podłogi, woskowanie itp. Lakierowanie to 3- lub 4-stopniowy proces. Na wyszlifowaną powierzchnię nanosi się za pomocą wałka lakier. Nasze usługi cyklinowania parkietów oraz podłóg wykonywane są przez wysokiej klasy cykliniarzy.
 
zakres usług:
  • cyklinowanie, szpachlowanie, lakierowanie, olejowanie
  • montaż listwy przypodłogowe
Nasza firma zrobi wszystko co jest tylko możliwe aby parkiet po cyklinowaniu wyglądał jak nowy.
Zapraszamy do kontaktu z nami.